В даний час меблеві тканини є одним з основних матеріалів для меблевих майстерень, фабрик і студій дизайну. Досвідчені виробники знають, що якісні оббивні матеріали повинні володіти рядом характеристик, які дозволять цим тканинам тривалий час не втрачати свої властивості і зовнішній вигляд. До основних характеристик можна віднести зносостійкість до стирання, міцність, практичність, цветоустойчивость, пілінгуемость (відсутність утворення катишків на тканини) і екологічність. Від цих характеристик буде залежати довговічність і експлуатаційні характеристики м'яких меблів. Меблеві тканини в залежності від складу також можна розділити на натуральні (виробництво з бавовни, вовни), штучні (до складу входить віскоза) і синтетичні тканини (наявність поліестеру, капрону). Для більшості меблевих тканин властивим є змішаний склад -в процесі виробництва тканини в різних співвідношеннях переплітаються натуральні, штучні і синтетичні волокна.

Види оббивної тканини:

Гобелен - дуже міцний і довговічний матеріал, що представляє собою систему складно переплетених ниток, що утворюють розкішні багатоколірні візерунки. Особливості плетіння і щільність нитки дозволяють передати об'єм зображуваних на тканини малюнків.

Жаккард також вважається матеріалом класу «люкс» і відрізняється від гобелена в основному тим, що при його створенні використовується набагато менше квітів і відтінків. Завдяки особливому плетіння нитки, на тканини чітко проступає рельєфний малюнок. На відміну від гобелена, жаккард трохи поблискує, за що і отримав назву «штучний шовк».

Рогожка - бюджетний варіант оббивки м'яких меблів. По фактурі вона нагадує мішковину, хоча, звичайно, набагато більш тонко виконану. Попарне переплетення ниток, утворювати щось на зразок малюнка шахівниці, відрізняє рогожку від всіх інших видів тканин.

Велюр на сьогоднішній день виготовляється з штучних волокон, хоча є і дуже дорогі натуральні види велюру. Цей матеріал відрізняється м'якістю, а лицьова сторона тканини містить короткі ворсинки, що нагадують замшу.

Флок - м'яка тканина, на яку для додання бархатистості наноситься ворс. Флок з високою щільністю ворсинок дуже стійкий до стирання і не боїться кігтів домашніх кішок.

Шенілл перекладається з французької як «гусениця», на яку і схожі м'які, пухнасті нитки, використовувані при виготовленні тканини. Шенілл відмінно дихає, не вбирає запахів і не електризується. На тканину традиційно наносяться благородні яскраві візерунки з рослинними мотивами.

Кожзам (штучна шкіра) є альтернативою дорогого натурального матеріалу. Призначення його залишається тим же - оббивка зі шкірозамінника використовується там, де меблі піддається підвищеним навантаженням.